Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

SPOTKANIE Z POEZJĄ

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu Spotkania z poezją. Tym razem szóstoklasiści zaprezentują wiersze Doroty Gellner ze zbioru ,,Zawiłości miłości”. Audycja naszych szóstoklasistów została wyemitowana na antenie Radia Fara.
Audycję można posłuchać pod linkiem 
>>>

Więcej…

 

W BAŚNIOWEJ KRAINIE

W Szkole Podstawowej w Futomie klasa IV, podsumowując pracę nad baśniami, postanowiła  przygotować inscenizację jednej z nich i przedstawić ją młodszym kolegom. Wybór padł na „Śpiącą królewnę”. Powstał scenariusz na podstawie tekstu Ch. Perraulta. Potem nastąpiła obsada ról. Wszystko „szło jak z płatka” – para królewska, dworzanie, wróżki, myśliwi… ,ale kogo obsadzić w roli złej wróżki? No i niespodzianka – uczeń zgłosił się sam. W przebraniu i tak nie można go było rozpoznać. Dzieci wraz z mamami i babciami przeszukały szafy. Pojawiły się ciekawe kostiumy – stroje królewskie a także ubranka dla pazia, myśliwych, wróżek i babuleńki z wieży. Na klasowych półkach (rekwizytornia) znalazły się różdżki, bęben dobosza, zabawki królewny itp. Nadszedł 16 marca, dzień największych emocji. Zapełniona widownia: przedszkolaki, oddział „0”, klasy I – III, wszyscy z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Dyrektor, przybył fotoreporter i wychowawca klasy IV w jednej osobie.

 

Więcej…

 

KULIG

Korzystając ze sprzyjającej aury uczestniczyliśmy w kuligu. Warunki były idealne: białe połacie śniegu, zaspy po obu stronach drogi i dodatnia temperatura! Do traktorów podczepiono sznury saneczek. Trasa kuligu wiodła przez polne drogi i bezdroża. Podziwianiu uroków zimy towarzyszyła radość i zabawa. Na zakończenie przejazdu było ognisko, kiełbaski i gorąca herbata.

Dziękujemy rodzicom za inicjatywę i organizację kuligu, za radość i niezapomniane przeżycia ofiarowane dzieciom.

Więcej…

 

WYCIECZKA DO MUZEUM POŻARNICTWA W PRZEWORSKU

8 lutego w czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wyjechali na wycieczkę. Wycieczka, była nagrodą dla młodzieży za aktywny udział w zebraniach, zawodach i występach organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Futomie. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa oraz jednostkę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, gdzie zostaliśmy przeszkoleni na temat bezpiecznego wypoczynku zimą i nowoczesnych technik pożarniczych. Dziękujemy za organizację wycieczki panu Prezesowi OSP w Futomie p. R. Łachowi, p. A. Łach i p. M. Wielgosowi.

Więcej…

 

AKTYWNE I BEZPIECZNE FERIE

Już w najbliższych dniach rozpoczną się zimowe ferie. Jazda na nartach, sankach czy łyżwach należą do najbardziej popularnych zajęć podczas ferii. Jednak nieprzemyślana zabawa w zimowych warunkach może okazać się czasami niebezpieczna.

W związku z tym, odbył się w naszej szkole informatyczno-plastyczny konkurs pt. „Aktywne i bezpieczne ferie”, którego celem było:
Rozwijanie zainteresowań i popularyzacja programów komputerowych wśród uczniów,
Promowanie aktywnego stylu życia oraz bezpieczeństwa w czasie wolnym.
Wyłonienie laureatów i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu ferii, a na razie prezentujemy poniżej wykonane prace konkursowe:

Więcej…

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W sobotę gościliśmy w naszej szkole seniorów. Uczniowie, z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadzia, zaprosili swoich bliskich na przedstawienie, na którym w humorystyczny sposób okazali swą miłość i przywiązanie do nich. Starsi uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Po części artystycznej dziadkowie zostali poczęstowani uroczystym obiadem i mogli bawić się ze swoimi wnuczętami przy akompaniamencie zaproszonego zespołu.

Więcej…

 
MINI KALENDARZ
maj 2021
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
p1060611.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.