Joomla ThemesDeposit PokerNo Deposit Bonus

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Futomie

POPRAWA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W GMINIE BŁAŻOWA

 "Poprawa jakości kształcenia w Gminie Błażowa
nr RPPK.09.02.00-18-0087/17
Gmina Błażowa realizuje projekt na terenie województwa podkarpackiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Okres realizacji projektu: 01.08.2018 r. - 30.06.2020 r.

Celem głównym projektu jest nabycie kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych oraz TIK u 805 uczniów (372 kobiet, 433 mężczyzn), nabycie kompetencji w zakresie wykorzystania nauk przyrodniczych oraz TIK w nauczaniu przez 112 nauczycieli (89 kobiet, 23 mężczyzn) oraz umożliwienie realizacji zajęć edukacyjnych poprzez wyposażenie szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania
w ww. obszarach w 8 szkołach z terenu Gminy Błażowa do 30.06.2020 r.:

·         SP w Błażowej
·         SP w Błażowej Dolnej
·         SP w Białce
·         SP w Kąkolówce
·         SP w Nowym Borku
·         SP w Futomie
·         SP w Lecce
·         SP w Piątkowej

Rezultatem projektu będzie nabycie nowych kwalifikacji przez nauczycieli oraz uczniów objętych wsparciem, co znacząco wpłynie na poprawę jakości i efektów nauczania w szkołach. Zakupione wyposażenie w ramach projektu wzbogaci ofertę edukacyjną, kształtując kompetencje kluczowe uczniów.

Zadania realizowane w projekcie:


·         Tworzenie warunków nauczania opartego na eksperymencie
·         Wsparcie na rzecz zwiększania wykorzystania technologii TIK
·         Podnoszenie kompetencji nauczycieli - przyrodnicze
·         Podnoszenie kompetencji nauczycieli - TIK
·         Kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych.
 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Na początku każdego roku szkolnego dzieci uczą się jak bezpiecznie pokonywać drogę do i ze szkoły. W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie w dwóch grupach uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Więcej…

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIE Z RODZICAMI, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 18 WRZEŚNIA O GODZINIE 17:00

 

 

PIKNIK RODZINY I WYSTAWA W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI

Podczas wakacji, dnia 15 lipca, odbył się na terenie naszej szkoły bezalkoholowy piknik rodzinny. Podczas pikniku dzieci z naszej szkoły wraz z swoimi rodzicami mogli za darmo brać udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Podczas pikniku można było także zapoznać się z wystawą „W drodze do niepodległości”, która byłą częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Serdeczne podziękowania dla naszej Rady Rodziców i Akademii Rozwoju Społecznego.

Więcej…

 

BLISKIE SPOTKANIE Z MUZAMI..., CZYLI POMYSŁ NA CIEKAWĄ LEKCJĘ!

Omawiając jeden z rozdziałów podręcznika do języka polskiego zatytułowanego Bliskie spotkania z muzami szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Futomie wpadli na ciekawy pomysł. Zaprosili na lekcję artystów z Futomy; Marię Panek – snycerkę oraz Marka Twardego – rzeźbiarza. Uczniowie omawiając różne tematy związane ze sztuką stwierdzili, że z przejawami ludzkiej twórczości możemy spotkać się wszędzie. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte. I że warto porozmawiać z osobami, które na co dzień zajmują się sztuką.

 

Więcej…

 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 11-13 czerwca 2018 r. wyjechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną do Zakopanego. O godzinie 5:30 wyruszyliśmy spod szkoły. Podczas jazdy śpiewaliśmy w autokarze różne piosenki.Po 5 godzinach dojechaliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki było wejście na Rusinową Polanę. Widoki Tatr były cudne!

Po drodze odwiedziliśmy  Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach. Później udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego „Anna” w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie mieliśmy nocleg. Zjedliśmy obiadokolację. Po posiłku graliśmy w bilard, spędziliśmy miło czas na placu zabaw. I nastała noc. Nie mogliśmy rozmawiać, bo nasi nauczyciele ciągle nam „przeszkadzali”J. W drugim dniu wycieczki wstaliśmy o 8.00, zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na Kasprowy Wierch. W pierwszą stronę wyjechaliśmy kolejką, lecz z powrotem schodziliśmy na nogach.

Więcej…

 
OGŁOSZENIA
 

O REFORMIE EDUKACJI

POZNAJ POLSKĘ


”Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

MINI KALENDARZ
czerwiec 2022
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
FOTKA Z ŻYCIA SZKOŁY
160x160.jpg
GABLOTKA SZKOLNA
Newsy z Gablotki Szkolnej.